Naprzod Jablonowo II 0:3 Wisła Grudziądz

a na koniec remis...

UKS Chełmno - UNIFREEZE Górzno 2:2 (0:1)

Skład: Frygier - Orzymkowski, Bojanowski, Siedlikowski - Guth - Zamkowski, Łęgowski, Gajewski, Kowalski, Łukaszewski - Argalski

Ławka: Bieńkowski

Relacja: Niedzielnym rankiem wybraliśmy się do Chełmna na mecz ze Szkółką Piłkarską. Nasz plan na ten mecz był prosty : powalczyć o jak najbardziej korzystny dla nas wynik. Trener w szatni uczulał nas na solidność w defensywie i nieustępliwość w środku pola. Mieliśmy świadomość tego, że będzie to dla nas bardzo ciężki mecz i o jakiekolwiek punkt będzie ciężko. Z takim też nastawieniem wyszliśmy na boisko.

Mecz rozpoczął się spokojnie zarówno z jednej jak i drugiej strony, drużyny badały się nawzajem. Przełomowa była jednak czwarta minuta w której lewym skrzydłem pod końcową linię pobiegł Łęgowski i zagrał wsteczną piłkę na jedenasty metr do Zamkowskiego, który strzałem w długi róg otwiera wynik tego spotkania. Bardzo szybko zdobyta bramka nieco zdekoncentrowała nas i zawodnicy z Chełmna coraz łatwiej przedostawali się w pobliże naszego pola karnego, lecz bezpośredniego zagrożenia naszej bramki nie było.
Najważniejsza jednak a zarazem najbardziej przykra dla nas była minuta piętnasta w której to dramatycznie wyglądające zderzenie Argalskiego z jednym z zawodników z Chełmna zakończyło się utratą przytomności naszego zawodnika. Został on przetransportowany do szpitala w Świeciu z podejrzeniem urazu głowy. W miejsce żegnanego brawami Argalskiego wszedł Bieńkowski. Mecz w kolejnych minutach był bardzo wyrównany. Wypracowaliśmy kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola, podobnie jak rywale ale wynik pierwszej przedłużonej o 15 minut połowy nie uległ już zmianie.

Na druga część meczu wyszliśmy z nastawieniem wygrania tego meczu dla naszego kolegi. Drugą połowę rozpoczęliśmy dobrze, nieustępliwie walczyliśmy o każdą piłkę, nie dopuszczaliśmy gospodarzy do dogodnych sytuacji strzeleckich. Zawodnicy UKS w miarę upływającego czasu zaczęli się coraz bardziej otwierać, a co za tym idzie mieliśmy dużo okazji do groźnych kontr. Jedna z takich kontr kończy się dla nas drugą bramką. Gola sprytnym strzałem zdobywa Kowalski przy asyście Bieńkowskiego. Czuliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać ten mecz. W kolejnych minutach zawodnicy  UKS-u zaczęli coraz groźniej atakować. Kulminacyjnym momentem tego spotkania okazały się ostatnie trzy minuty, w których straciliśmy dwie bramki. Pierwsza z nich to błąd naszych obrońców i sprytny strzał zawodnika gospodarzy z tzw. "szpica", druga zaś to wykorzystany rzut karny, który naszym zdaniem nie miał prawa zostać podyktowany z racji wcześniejszego spalonego. Wynikiem 2:2 kończy się to spotkanie.

Czujemy wielki niedosyt ponieważ wygraną mieliśmy w garści. Zabrakło koncentracji do końcowego gwiadka, siły, cwaniactwa? Teraz możemy mieć pretensje tylko do siebie. Mimo tak dramatycznie straconych dwóch punktów wracamy do domu z podniesioną głową i uradowani z faktu, że nasz kolega Damian Argalski po badaniach tomograficznych głowy powrócił do domu i wraca do zdrowia.
Chcielibyśmy bardzo podziękować zarówno zawodnikom, jak i trenerom i  sztabowi  drużyny z Chełmna za organizację przy udzielaniu pomocy naszemu koledze.

Kolejny mecz rozegramy na własnym stadionie 27 września o godz. 11 z drużyną Pomorzanina Toruń.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.