UNIFREEZE Górzno - Zamek Bierzgłowski 4:4 (1:1)

bramki:  Argalski x2, Gajewski, Kowalski  -  Sztejkowski x2, Soszka, ?

UNIFREEZE: Frygier - Orzymkowski, Lewandowski D, Bojanowski, Guth - Zamkowski, Gajewski, Łęgowski, Argalski - Łukaszewsk, Kowalski

Na zmiany weszli: Siedlikowski , Bieńkowski

ZAMEK:  Lewandowski - Piotrowski, Kaczmarek, Królik, Szczerbowski, Królik, Janusz, Kaczorowski, Soszka, Olszak, Sztejkowski

Relacja: W sobotnie południe, na boisku w Miesiączkowie podejmowaliśmy drużynę Zamka Bierzgłowskiego. Ostatni mecz z tym rywalem (jeszcze w poprzednim sezonie) w dramatycznych okolicznościach przegraliśmy 1:2, więc naszym celem był zrewanżowanie się przeciwnikom.

Mecz rozpoczęliśmy spokojnie, obserwując jak gra rywal. Po kilku minutach przejęliśmy inicjatywę i zaczęliśmy atakować. Najpierw ładną, indywidualną akcją popisał się Argalski, lecz bramkarz Zamka w świetnym stylu obronił strzał zmierzający w samo okienko bramki. Drugą ładną akcją popisał się duet Argalski - Kowalski. Wymienili między sobą kilka podań, po których ten drugi wpadł w pole karne i został sfaulowany przez obrońce przyjezdnych. Rzut karny! Do piłki podszedł Gajewski i pewnym uderzeniem dał naszej drużynie prowadzenie. Po tym golu nasze zapędy jakby lekko zmalały i to goście zaczęli dochodzić do sytuacji strzeleckich. Jedną z nich wykorzystał napastnik Zamka i dał swojej drużynie wyrównanie. Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji mieliśmy niemal pewność, że zawodnik Zamka znajdował się na spalonym, lecz sędzia nie podniósł chorągiewki... W dalszej części pierwszej połowy meczu żadna z drużyn nie miała już klarownych okazji do zdobycia gola i na przerwę udaliśmy się remisując.

Druga połowa to "powrót z dalekiej podróży" w naszym wykonaniu. Minęło zaledwie kilkanaście minut drugiej połowy, a już przegrywaliśmy 1:3, ale nie mieliśmy zamiaru oddać tego meczu bez walki. Najpierw ładnego, kontaktowego gola po uderzeniu z dystansu zdobył świetnie dysponowany w tym meczu Argalski. Ta bramka dała nam dodatkowy impuls i z minuty na minutę graliśmy lepiej. Po kolejnej ładnej akcji naszej drużyny Kowalski pakuje piłkę do bramki po uderzeniu z pola karnego i zrobiło się 3:3. Po tej bramce również atakowaliśmy i stwarzaliśmy kilka groźnych okazji. Dwa razy próbował Gajewski po uderzeniu głową, lecz najpierw bramkarz ładnie obronił jego strzał, a później przeniósł piłkę nad poprzeczką. Swoją okazję miał także Bojanowski, lecz i tym razem bramkarz wykazał się sprytem i wygarnął mu piłkę z pod nóg. Zamek starał się tylko kontratakować i po jednej z takich kontr wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił jeden z ich zawodników i po raz kolejny musieliśmy odrabiać straty. Po stracie gola nie załamaliśmy się i już po kilkudziesięciu sekundach od rozpoczęcia gry, zdobywamy gola dającego remis. Po raz drugi w tym meczu Argalski popisał się znakomitym uderzeniem zza pola karnego. Po tym golu obydwa zespołu jakby straciły ochotę na dalszą "wymiane ciosów" i mecz zakończył się hokejowym wynikiem 4:4.

KIKAN

Podsumowując mecz uważam, że to my bardziej zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wypracowaliśmy więcej dogodnych sytuacji do prowadzenia. Zdecydowanie lepiej jednak powinniśmy zagrać w pierwszej połowie i na początku drugiej. Po raz kolejny pokazaliśmy charakter i serce do gry, przegrywając 1:3 i 4:3 zdołaliśmy strzelić bramki i zremisować mecz.
Można dyskutować, co do słuszności niektórych decyzji arbitra tego spotkania, lecz nie ma to już najmniejszego sensu. Cieszy na pewno to, że potrafiliśmy zareagować na impuls, jakim niewątpliwie były stracone bramki. Szanujemy jeden zdobyty punkt, choć mieliśmy duże szanse na komplet. Cytując jednak klasyka  ... "Jeśli nie możesz wygrać, zremisuj" i tak też zrobiliśmy.

Kolejny mecz Juniorów Starszych zostanie rozegrany w niedzielę - 21 września o godzinie 12.00 w Chełmnie, a przeciwnikiem będzie Szkółka Piłkarska Chełmno.