Naprzod Jablonowo II 0:3 Wisła Grudziądz

sprawiła, że wywozimy 3 pkt. z Kowalewa.

Promień Kowalewo  -  UNIFREEZE GÓRZNO   1:2  (1:0)

Skład: Michał Frygier - Maksymilian Orzymkowski, Jakub Bojanowski, Damian Lewandowski, Sebastian Siedlikowski - Bartosz Zamkowski, Karol Łęgowski, Krystian Gajewski, Damian Argalski - Damian Łukaszewski, Patryk Kowalski

Ławka: Jakub Bieńkowski

Relacja:  Wyjazdowym meczem w Kowalewie Pomorskim z tamtejszym Promieniem rozpoczęliśmy ligowy sezon juniorów starszych. Do meczu przystąpiliśmy w bardzo okrojonym składzie, z tylko jednym rezerwowym, lecz jak się później okazało wystarczyło to, aby zgarnąć komplet punktów.

Mecz zaczęliśmy spokojnie, lecz po upływie kilku minut gry zdecydowanie przejęliśmy inicjatywę na boisku. Sytuacje, które stwarzaliśmy nie były jednak stuprocentowe. Po stracie piłki przez nasz zespół, zawodnik Promienia posłał długą piłkę w kierunku napastnika gospodarzy a ten "czując oddech naszego obrońcy na plecach", sprytnym strzałem czubkiem buta daje Promieniowi prowadzenie. Trzeba przyznać gol z "niczego".
Nasz zespół wyraźnie poddenerwowany stratą bramki, momentalnie ruszył do odrabiania strat. Po uderzeniu z dystansu Gajewskiego, bramkarz gospodarzy popisał się świetną interwencją. Później zamieszanie w polu karnym rywala próbował wykorzystać Bojanowski, lecz przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. Kolejne minuty, to coraz większa dominacja naszego zespołu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego po raz kolejny w tym meczu swoją szansę ma Gajewski, lecz po uderzeniu głową, piłkę z linii bramkowej wybija obrońca, i na przerwę musieliśmy udać się przegrywając jedną bramką, choć z przebiegu meczu... wynik powinien być zgoła odmienny.

W przerwie trener przekazał nam kilka wskazówek i zachęcił do większej intensywności naszych ataków. Plan na drugą połowę był prosty, strzelić minimum dwie bramki i przywieźć do Miesiączkowa trzy punkty.

Drugą połowa wyglądała podobnie jak pierwsza, lecz tym razem nasz zespół stwarzał mniej dogodnych sytuacji. Gdy już udało się dojść do dogodnej okazji strzeleckiej  Łukaszewski przenosi piłkę nad poprzeczką i nadal przegrywamy.
Kilkanaście minut przed końcem spotkania wywalczyliśmy rzut wolny. Do piłki podszedł Argalski i zacentrował wprost na głowę Gajewskiego, a ten kontrującym strzałem w końcu daje nam upragnioną bramkę. Po tym golu nie mieliśmy jednak zamiaru spocząć na laurach. Chcieliśmy jak najszybciej zdobyć drugiego gola. Ta sztuka udała na się za sprawą Łęgowskiego, który przejął piłkę na około trzydziestym metrze od bramki, podprowadził kilka metrów i huknął z dystansu. Na kilkanaście minut przed końcem meczu zasłużenie prowadziliśmy 2:1. Dalsza część meczu to mądre bronienie wyniku i niedopuszczanie przeciwników do dogodnych sytuacji. Ostatecznie udaje nam się zdobyć jakże ważne dla nas trzy punkty.

Oceniając mecz obiektywnie wygraliśmy zasłużenie, mieliśmy więcej dogodnych sytuacji, utrzymywaliśmy się dłużej przy piłce. Mecz mógł zakończyć się wyższym wynikiem na naszą korzyść, lecz zabrakło skuteczności. Ostatecznie bardzo cieszymy się z pierwszych punktów w tym sezonie. Nasza gra wymaga jeszcze dużo poprawy, lecz pokazaliśmy w tym meczu ambicje i to że nie odpuszczamy do końca.

Kolejny mecz zagramy w sobote 13 września o godz. 11 na boisku w Miesiączkowie, a naszym rywalem będzie Zamek Bierzgłowski. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.