Naprzod Jablonowo II 0:3 Wisła Grudziądz

i błąd naszego bramkarza przyczyną przegranej.

Zamek Bierzgłowski - UNIFREEZE Górzno  2:1  (1:1)

Skład: Bieńkowski - Guth, Lewandowski, Bojanowski, Niedbalski - Zamkowski, Łęgowski, Gajewski, Kowalski, Orzymkowski - Argalski

Na zmiany weszli: Sternicki, Cellmer Ł, Siedlikowski, Nowakowski

Relacja:  W sobotę 31 maja rozgrywaliśmy wyjazdowe spotkanie z Zamkiem Bierzgłowskim. O tym spotkaniu chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, ale nie ze względu na słabą grę, bo ta naprawdę była dobra, a ze względu na skandaliczne błędy na naszą niekorzyść arbitra tego meczu. Ale najpierw od początku...

Mecz rozpoczął się wyraźnie pod nasze dyktando i to my dyktowaliśmy warunki gry. Wiedzieliśmy, że jeżeli będziemy grać tak dalej, to w końcu padnie upragniona bramka. No i stało się to za sprawą kapitana drużyny Karola Łęgowskiego, który huknął z dystansu na bramkę Zamka, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Jednak nie chcieliśmy poprzestać na strzeleniu tylko jednej bramki i cały czas atakowaliśmy, a Zamek od czasu, do czasu próbował wyjść z kontratakiem, lecz bezskutecznie. Mieliśmy też kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku, ale nie potrafiliśmy strzelić drugiej bramki. Gdy w końcu udaje nam się ta sztuka, po strzale Jakuba Bojanowskiego z rzutu wolnego, sędzia tego meczu podejmuje bardzo kontrowersyjną decyzję i nie uznaje nam, jak najbardziej prawidłowo strzelonej bramki, dopatrując się faulu na bramkarzu gospodarzy, którego w ogóle nie było.
Jednak to co wydarzyło się kilka minut później ciężko opisać... Sędzia podejmuje kolejną skandaliczną decyzje przyznając rzut wolny pośredni Zamkowi z odległości pięciu metrów od naszej bramki, za... no właśnie za co? Tego tak naprawdę sami nie wiemy. Sędzia tłumaczył się, że za obraźliwe słowo naszego bramkarza w jego kierunku, lecz nic takiego nie miało miejsca. A Zamek z tego prezentu od arbitra skrzętnie skorzystał zdobywając bramkę wyrównującą. To była ostatnia akcja pierwszej połowy i wyraźnie skrzywdzeni udaliśmy się na przerwę.

W drugiej połowie naszym zamiarem było pokazanie sędziemu, że nawet on nie jest w stanie zabrać nam zwycięstwa. Jednak zanim na dobre rozpoczęła się druga połowa tracimy, kolejną w tym sezonie bramkę, która w ogóle nie miała prawa wpaść. Obrońca gospodarzy, nękany przez naszych napastników, próbując oddalić zagrożenie od własnej bramki, wybija piłkę jak najdalej, a nasz bramkarz zamiast złapać piłkę 'w zęby', wpuszcza nie pierwszego już w tym sezonie 'babola'. Po tej bramce wyraźnie się podłamaliśmy i ciężko było zapomnieć o tym, co się stało. Jednak próbowaliśmy atakować, stwarzaliśmy dużo sytuacji podbramkowych, lecz zawodnicy Zamka mając na wyciągniecie ręki zwycięstwo, bardzo dobrze się bronili.

Mimo, że przegraliśmy trener był zadowolony z naszej postawy, nie daliśmy się sprowokować i zachowaliśmy spokój po decyzjach arbitra tego meczu, które nas po prostu skrzywdziły. Decyzje sędziego były skandaliczne i przyznali to sami zawodnicy Zamka. A naszą dobrą grę docenił trener Bogusław Ostrowski i mimo, że nie wygraliśmy tego meczu, zabrał nas na obiad.

Kolejne spotkanie rozegramy w sobotę 7 czerwca na boisku w Miesiączkowie, a naszym rywalem będzie zespół Włókniarza Toruń, z którym w rundzie jesiennej zremisowaliśmy 1:1, a więc można przypuszczać, że zapowiada się kolejne bardzo ciekawe spotkanie.