Naprzod Jablonowo II 0:3 Wisła Grudziądz

! 3 : 2
!

KS Stal Grudziądz

Fotorelacja!

Dzisiejszy mecz był dla nas ciężką przeprawą. Drużyna Stali w tabeli ligowej była od nas lepiej notowana, jednak dzięki walce i wierze w zwycięstwo pokonaliśmy przeciwnika. Już przed meczem wiedzieliśmy, że o upragnione 3 pkt. pozwalające nam na nawiązanie walki o jak najwyższą lokatę w tabeli po zakończeniu rundy nie będzie łatwo i aby wygrać potrzeba będzie przynajmniej dobra gra naszego zespołu. Zmobilizowani i chęci do zwycięstwa podeszliśmy do meczu, a z takim nastawieniem wynik był prawie formalnością. Prawie bo niewiele brakowało, a goście wydarli by nam 3 punkty w końcówce meczu...
Pierwsza połowa zaczęła się wyrównaną grą obu drużyn. Na boisku nie było widać wyraźnej przewagi żadnej z drużyn. Obie ekipy stwarzały sobie groźne sytuacje podbramkowe, jednak nic z nich nie wynikało, aż do 11 min. spotkania. Gdy to na prowadzenie wyszła nasza drużyna. Po przeprowadzonej skrzydłem boiska akcji i dograniu piłki do Damiana Chmielewskiego było tylko formalnością, aby ten umieścił ją w pustej bramce. Jednak pomimo prowadzenia naszej drużyny nie potrafiliśmy uspokoić sytuacji na boisku. Graliśmy chaotycznie i niepewnie. Brakowało nam "środka", który by prowadził grę i rozdzielał piłki na skrzydła, ale i nasza defensywa również popełniała błędy. Kilkakrotnie zawodnicy Stali mogli nas skarcić za niedokładne krycie. Całe szczęście strzelcom gości brakowało precyzji i zimnej krwi. Nasza drużyna pomimo kilku sytuacji do zdobycia braki juzdo końca pierwszej części boiska wyniku nie podwyższyła.
W drugiej połowie na boisku pojawił się Mateusz Kalinowski, który jak to zwykle bywa dość znacząco wpłynął na obraz gry w drugiej części meczu. Zaczęliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, a momentami nawet znacząco przeważać na boisku. W 55 minucie spotkania to właśnie Mateusz asystował przy bramce na 2:0 dla naszego zespołu. Dograł dokładną piłkę do Pawła Lewandowskiego, który precyzyjnym strzałem pokonał golkipera gości. Zaledwie 3 minuty później mieliśmy wyśmienitą sytuację do podwyższenia wyniku... niestety po wrzutce z rzutu rożnego mocne uderzenie Mariusz Bartkowskiego z główki trafiło w słupek. Gdy wydawało się, że nasza drużyna odniesie w tym meczu pewne zwycięstwo błąd popełniła linia defensywna. Kiks jednego z obrońców wykorzystał czujny napastnik gości i w 62 min. spotkania zdobył kontaktową bramkę dla swojej drużyny. W grze naszego zespołu z minuty na minutę było coraz więcej nerwowości co wykorzystywali goście. Swoimi atakami ciągle nękali naszą obronę, aż w 85 min. spotkania dopięli swego i doprowadzili do remisu. Bramka na remis wpłynęła na nas motywująco. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać ten mecz i ostatnie kilka minut spotkania pokazało, że mamy wielki potencjał i wolę walki, a wygrywać możemy z każdym. Bramkę na wagę 3 pkt. zdobyliśmy już w doliczonym czasie gry. Celnym długim podaniem został obsłużony Mateusz Kalinowski, który w polu karnym odszukał Pawła Lewandowskiego, a ten tym razem dość szczęśliwym uderzeniem pokonał bramkarza z Grudziądza, a nasza drużyna mogła się cieszyć z wygranego meczu i zasłużonych 3 pkt.
Zwycięstwo cieszy jednak nie zagraliśmy do końca tak jak było ustalone przed meczem. Straciliśmy niepotrzebne 2 bramki, które wpaść nie powinny! No cóż liczą się trzy punkty, a z błędów będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje na przyszłość.

Skład: Mateusz Szynacha, Piotr Gierszewski,Andrzej Malanowski, Paweł Grabowski, Mariusz Bartkowski, Marcin Przeracki, Łukasz Szynacha, Piotr Lisiński, Damian Chmielewski /gol/, Paweł Lewandowski/2x gol; żk/, Radosław Jarosz /45' Mateusz Kalinowski/